Loading...

Skandali Cambridge Analytica, midis shteteve qe kanë marrë shërbimet e tyre është edhe Shqipëria

Facebook njoftoi të shtunën se kishte pezulluar firmën hulumtuese të të dhënave Cambridge Analytica dhe filialin e saj SLC gruop për mbajtje...

Skandali Cambridge Analytica, mbi përdorimin e dyshmitë të të dhënave nga facebook prej edhe Edi RamënFacebook njoftoi të shtunën se kishte pezulluar firmën hulumtuese të të dhënave Cambridge Analytica dhe filialin e saj SLC gruop për mbajtjen e të dhënave të dyshimta të përdoruesve pasi siguroi firmën e mediave sociale se informacioni ishte fshirë. Gjithçka nisi pas një investigimi të gazëtës amerikane Nju Jork Tajms dhe britanikes, The Guardian.

Mirëpo  ka nisur një investigim të veprimtarisë së kësaj kompani edhe në Shqipëri. Personi përgjegjës i Cambridge Analytica dhe filialin e saj SLC gruop në Shqipëri dhe Ballkan është Nikola Spasov, i cili ishte në Tiranë dy vite më parë në një konferencë për marketingun dixhital.

Nikola Spasov është një studiues dhe strateg komunikimi. Ai i ka shpenzuar dhjetë vitet e fundit në transformimin e kërkimit të të dhënave në njohuri kuptimplota dhe i përdori ato për të aftësuar strategjitë e komunikimit dhe marketingut.

Duke marrë të dhënat të dyshimta nga profilet e Facebook, kompania e tij SLC në rajonin tonë nxorri të dhëna për kohën që shpezojnë shqiptarët online. Sipas tij, gati një e treta (31.5%), e përdoruesve aktivë të Facebook në Shqipëri shpenzojnë më shumë se 3 orë në ditë në këtë rrjet social.

Studimi i SLC Balkans është realizuar me 850 përdorues shqiptarë aktiv të Facebook në internet në periudhën midis 8 deri 14 tetor. Studimi është realizuar me 850 përdorues aktiv të Facebook në internet në periudhën midis 8 deri 14 tetor. Vizitorëve të konferencës ALLWEB në Tiranë iu paraqitet një analizë më e zgjeruar e studimit.

Kompania e Marketingut dixhital Majoritas


Majoritas u themelua në Rumani nga Lucian Despoiu dhe shpejt u bë një kompani globale e teknologjisë së marketingut dixhiatal me zyra në Evropë, SHBA, Azi dhe Amerikën Latine që aktualisht punon për politikanët në të gjithë botën. Kjo kompani ka bërë fushata për 6 presidentë, 8 kryeministra, 20 parti.

Dyshohet se të dhënat e Cambridge Analytica, përmes SLC group janë marrë në shërbim nga kompania rumune Majoritas, që ka klientë mes tyre edhe Edi Ramën. SLC gruop në faqen e saj publike thekson se ka ndikuar në fitimin e fushatave në shumë vende edhe në Shqipëri (siç tregohet në faqen e saj zyrtare, në foto)

Partia Socialiste dyshohet ka përdorur të dhëna jo ligjiore të sigurura nga rumuni, Lucian Despoiu dhe kompania Majoritas për të targetuar zgjedhësit e saj në rrjetet sociale.

Kompania digjitale e PR Majoritas përveç shërbimeve për Edi Ramën, ka dhënë ndihmën e saj edhe për fitoret e Aleksandër Vuçiç dhe Tomisllav Nikoliç në Serbi dhe Sergei Stanishev në Bullgari.

Loading...
Loading...
Loading...
Name

+18,9,1 PRILLI,1,100 GRA,1,11 SHTATORI,1,2018,1,7 XHUXHAT,1,ADELAJDA XHAMANI,1,ADELINA TAHIRI,2,ADI KRASTA,1,ADRIANO ÇELENTANO,1,ADROLA DUSHI,1,AEROPORTI RINASIT,1,AGRESION,1,AIDA NGA TIRANA,1,AIDS,1,AJSI XHAXHAJ,1,AKSIDENT,13,AKTUALITET,824,ALBA HOXHA,1,ALBAN SKENDERAJ,2,ALBANA OSMANI,2,ALBANO BOGDO,2,ALBERIE HADERGJONAJ,3,ALBI NAKO,5,ALBINA DEDA,1,ALDO,1,ALDO MORNING SHOW,7,ALESIA BAMI,2,ALESIA NOKA,1,ALIEN,1,ALKETA VEJSIU,7,ALMEDA ABAZI,2,AMA,1,AMBASADA AMERIKANE,1,AMBASADORI,1,AMERIKE,5,AMI,1,ANA LIKA,2,ANALIZE,1,ANASTASISIYA KVITKO,1,ANGELA MARTINI,9,ANGLIA,9,ANONYMOUS ALBANIA,1,ANXHELA MARTINI,4,ANXHELA PERISTERI,1,APLIKACIONE,3,APPLE,1,ARBANA OSMANI,1,ARBEN RISTANI,2,ARDIT GJEBREA,6,ARENA KOMBETARE,1,ARIAN CANI,2,ARIANA GRANDE,1,ARIELA MURATI,1,ARILENA ARA,1,ARJOLA SHEHU,1,ARKETIME,1,ARKIOLOGJI,1,ARMAND DUKA,1,ARMANDO SADIKU,1,ARMANDO VAJUSHI,1,ARME,2,ARMINA MEVLANI,6,ARNAVUTKOY,1,ARNOLD SCHWARZENEGGER,1,ARRESTIME,5,ARSIMI,2,ARTA MARKU,1,ARTIOLA TOSKA,1,ATHINE,1,AUDIENCA,1,AULONA,1,AULONA MUSTA,1,AURELA HOXHA,4,AUTO,1,AUTOSTRADA,1,AVENTURA,1,AZILI,2,BABASTAR,2,BABY G,2,BALLISTI,1,BALLKANI,4,BANDA,1,BANKA,1,BARCELONA,2,BASHA,7,BASHKIA TIRANE,5,BAYERN MUNCHEN,1,BBA,1,BBC,1,BE,7,BEATRIX RAMOSAJ,4,BEAUTY,24,BEBAT,1,BEBE REXHA,6,BECKHAM,1,BELEN RODRIGUES,2,BELLA HADID,1,BENIADA NISHANI,1,BERAT,2,BERLUSKONI,1,BERTINA MEHMETI,1,BES KALLAKU,12,BESNIK HASI,1,BEYONCE,1,BIG BROTHER,4,BIG BROTHER VIP,1,BIG MAMA,1,BIKINI,1,BIRRE,1,BISEDA,1,BITCOIN,1,BIXHOZ,2,BIZNES,1,BJORDI MEZINI,1,BLENDI FEVZIU,5,BLEONA QERETI,14,BLERINA BOMBAJ,2,BLERINA BRAKA,1,BLUNT&REAL,2,BOKS,1,BOLV OIL,1,BORA ZEMANI,2,BOTA,660,BOTERORI,7,BRAZIL,2,BREXIT,1,BRIT AWARDS,1,BRITANIA E MADHE,4,BRITNEY SPEARS,2,BRUNO,1,BUFFON,1,BUGATTI VEYRON,1,BUJAR QAMILI,1,BUKUROSHJA,1,BUNDESLIGA,1,BURG,2,BURGJE,1,BURRI,1,BUTRINT IMERI,1,BY DAILY MAIL,1,CALL CENTER,1,CALVIN HARRIS,1,CANI,1,CAPITALT,1,CERTIFIKATA,1,CHAMPIONS LEAGUE,12,CHECK UP,1,CILJETA,3,CMENDURI,1,CMIME,2,CNN,1,COUTINHO,1,CRISTIANO RONALDO,5,CROTONE,1,CUDIRA,9,CUDIRA SHQIPTARE,3,CUNAMI,1,DADDY YANKEE,1,DAFINA ZEQIRI,3,DAILY MAIL,1,DAJA,1,DAJANA SHABANI,2,DASMA,1,DASMA MBRETERORE,1,DE BIZAI,1,DEDIKIM,1,DEFRIM DERVISHI,1,DEGJENERIM FACEBOOK,1,DEMI LOVATO,3,DEMI ROSE,1,DENONCIM,6,DEPUTET,1,DHUNE,2,DHUNE NE FAMILJE,1,DHURATA DORA,1,DIETA,2,DITELINDJE,2,DIVORC,1,DONNARUMMA,1,DORINA GEGICI,1,DOUGLAS COSTA,1,DREJTESI,2,DROGE,10,DUA LIPA,23,DUBAI,2,DUHANI MUSHERIT,1,DURRES,6,DWM,5,DWS,1,E DIELA SHQIPTARE,6,ED SHEERAN,1,EDI PALOKA,1,EDI RAMA,28,EDUART NDOCAJ,1,EGJIPT,1,EGLA HARXHI,1,EINXHEL SHKIRA,1,EKLIPSI,1,EKONOMI,8,EKSORT,1,EKSPERIMENT,1,EL CLASICO,1,ELBASAN,3,ELENA LIKA,1,ELENI FOUREIRA,3,ELGIT DODA,3,ELHAIDA DANI,2,ELI FARA,5,ELIONA PITARKA,3,ELITA RUDI,3,ELITESHOW,1,ELIZA DUSHKU,1,ELONA DURO,1,ELSEID HYSAJ,1,ELVANA GJATA,6,EMA ANDREA,1,EMELI SANDE,1,EMIGRANT,4,EMILY RATAJKOWSKI,1,EMINA CUNMULAJ,6,EMISION,2,EMISIONI STOP,6,ENCA,34,ENDRIT MERTIRI,1,ENI KOCI,4,ENIGMA,1,ENO POPI,1,ENRIQUE IGLESIAS,1,ENVER PETROVCI,1,ENXHIEL SHKIRA,2,EQEREM CABEJ,1,ERA ISTREFI,8,ERA RUSI,2,ERANDA LIBOHOVA,1,ERDOGAN,5,ERIK FULLANI,2,ERION ISAI,3,ERION VELIAJ,19,ERJON BRACE,2,ERJONA SULEJMANI,2,ERMAL MAMAQI,11,ERMAL META,1,ERMONELA FELAJ,1,ERTUGRUL,2,ERVIN KURTI,1,ERVIN SKELA,1,ESKORTE,1,ETRIT BERISHA,1,EUGENT BUSHPEPA,1,EURO,1,EUROSONG,1,EVA MURATI,3,EVI RECI,1,FABJANA HOXHA,1,FACEBOOK,7,FAll,1,FALLCIFIKIM,1,FALLXHORJA,2,FAMILJA MBRETERORE,2,FAMILJE,2,FASHION,2,FATI,1,FATMIR HYSENBELLIU,1,FATMIR MEDIU,1,FATMIR XHAFA,1,FBI,1,FE,1,FEMIJE,1,FEMRAT,2,FERIT KETA,1,FERO,5,FERRARI,1,FESTA,31,FESTAT E FUNDVITIT,3,FESTIVALI RTSH,1,FIER,1,FIERAKET,1,FIFA,5,FIFI,2,FIKS FARE,2,FILMA,7,FILMIM,1,FISHEKZJARRE,2,FITNESS,3,FLAKA KRELANI,1,FLAKE,5,FLOKET,1,FLORI MUMAJESI,10,FLORIAN MARKU,2,FNSH,1,FORMULA 1,1,FOTO,86,FRANCE,6,FRANCESKA JACE,4,FRPD,1,FSHF,3,FUN,331,FUN KURIOZITETE,12,FUTBOLL,88,GATTUSO,1,GAZ PAJA,1,GENTIAN ZENELAJ,3,GERTA HETA,1,GETI,3,GEZIM NIKA,1,GHALI,1,GIGI HADID,3,GJAK,1,GJARPER,1,GJERMANIA,4,GJIKO,3,GJOBA,1,GJYKATA,3,GJYKATA TIRANES,2,GJYQ,1,GJYSTE VULA,1,GOLD AG,1,GOMONE,1,GONI SAGO,1,GOSS,1,GOSSIP,152,GRABITJE,4,GRACIANO TAGANI,1,GRAMSH,1,GRANDE FRATELLO,1,GRANIT XHAKA,4,GREQIA,19,GRIDA DUMA,1,GRIPI,2,GUGU,1,HAHN,1,HAJDUT,3,HARADINAJ,1,HARRY,2,HELMIM,2,HERMESI,1,HI-TECH,37,HIMARE,1,HISTORI,116,HOLLAND,1,HOLLIVUD,1,HOROSKOPI,48,HOT,4,HUMOR,2,IBRAHIMOVIC,1,IDE,1,IJA,1,IK XHELILAJ,1,ILACE,1,ILDA BEJLERI,8,ILDA BELJERI,1,ILIR META,5,ILIR SHAQIRI,1,IMAM ENES LIMANI,1,INDI,1,INGRID GJONI,1,INSTA GIRL,1,INSTAGRAM,101,INSTGRAM,1,INTER,2,INTERNET,2,INTERVISTA,18,INTIMITET,1,IPHONE,1,IPHONE X,1,IRANI,1,IRGEN CELA,1,IRINA SHAYK,1,ISIS,2,ISMAIL KADARE,1,ISMAIL KETA,1,ITALI,27,IVA ALIKO,2,IVANA SMIT,1,IZRAEL,1,JAHT,2,JENNIFER LOPEZ,3,JETE,13,JOHN WORBOYS,1,JONA DERVISHI,1,JONIDA SHEHU,1,JONIDA VOKSHI,1,JOSHUA,1,JUG,1,JUL DEDA,1,JUVENTUS,6,KA NJE MESAZH PER TY,4,KAFE,1,KAFEINA,1,KALENDARI I PUSHIMEVE 2018,1,KALLASHI,4,KAMARIERI,1,KAMZALINJT,1,KAPSHTICE,1,KARAIBE,1,KARIUS,1,KASTRIOT TUSHA,1,KASTRO ZIZO,2,KATIE PRICE,1,KAZINO,1,KE,1,KEJDA,1,KEJSI TOLA,1,KEJVINA KTHELLA,7,KENDALL JENNER,2,KENGA MAGJIKE,15,KERCENIME,1,KERCIM,1,KERKON BURRE,1,KESHILLA,4,KIARA TITO,1,KICKBOX,2,KIM KARDASHIAN,8,KIMIKATI,2,KINE,2,KINEMA,2,KLAN KOSOVA,1,KLAN PLUS,2,KLAUDIA PEPA,9,KLEA HUTA,3,KOMBETARJA,11,KOMUNITETI ROME,1,KONCERT,1,KONFERENC PER SHTYP,1,KONFLIKTE,2,KONKURENC,1,KORCE,2,KOSOVA,28,KOSOVE,1,KRIM,7,KRIMINALITET,5,KRISTIAN PANUCI,2,KRISTIAN PRENGA,1,KRISTIN PRENGAJ,1,KRYEGJYSHATA BEKTASHIANE,1,KRYEPROKURORI,1,KRYES,2,KRYESORET,1718,KUJDESI,1,KUKES,5,KULTURË,5,KUMBULLA,1,KURIOZITETE,208,KURSIME,2,KUVENDI,4,KYLIE,5,LAC,2,LADY GAGA,1,LAJME,2363,LALE,1,LANDI WSF,1,LAPRAKE,1,LARGOHET,1,LAURA VORPSI,1,LEDRI VULA,8,LEGJENDA,1,LEI KRAJA,1,LEKE,1,LENA KRYEZIU,1,LEVE,1,LEZHE,2,LGBT,2,LIDHJE,1,LIFES,1,LIFESTYLE,184,LIGA KOMBEVE,2,LINDA RAMA,1,LINDA REI,1,LIONEL MESSI,2,LIQENI PRESPES,1,LIVE,1,LIVERPUL,1,LLOTARIA AMERIKANE,8,LONDER,2,LOREDANA,1,LORIK CANA,1,LUANA VJOLLCA,15,LUDOVICA PAGANI,1,LUFTAR PAJA,1,LUFTE,2,LUIS SUAREZ,1,LULZIM BASHA,3,LUMI B,1,LUSHNJARI,1,LUSHNJE,1,MAFIA,1,MAGJI,1,MAJK,7,MAJKO,1,MAKINA,6,MALDIVE,2,MAQEDONI,4,MARADONA,1,MARINA FARA,11,MARINA VJOLLCA,7,MARINAFARA,1,MARIO,2,MARSEILLE,1,MARTESA GAY,1,MARTINA TODERI,1,MAURO ICARDI,1,ME ZEMER TE HAPUR,5,MEGAN MARKLE,1,MEGHAN,1,MEGHAN MARKLE,2,MEKSIKE,2,MELANIA TRUMP,1,MENSTRUACIONE,1,MERI,3,MERITA HALILI,1,MERITAN SHABANI,1,MERKATO,6,MESHKUJT,1,MESSENGER,1,METEOALB,1,MIKAEL BALAK,1,MILAN,6,MILEY CYRUS,1,MILIARDER,1,MILOT,1,MIMOZA LLASTICA,1,MIMOZA SHKODRA,1,MINISTRIA E ARSIMIT,4,MINISTRIA E KULTURES,1,MIRELA KUMBARO,1,MIRIAM CANI,1,MISHI,1,MISS BUM,2,MMA,1,MODE,1,MODELE,4,MODELING,6,MOGHERINI,2,MOHAMED SALAH,1,MONIKA KRYEMADHI,7,MORENA TARAKU,2,MOSHA,1,MOSHA E DALJES NE PENSION,1,MOTI,48,MOZZIK,2,MUZIK,5,MUZIKE,1,NAFTA,1,NAFTETARET,1,NANA,1,NAPOLI,1,NARD NDOKA,1,NASA,1,NDIHMA,1,NDIKIMI,1,NE KURTHIN E PITER PAN,2,NENE TEREZA,1,NENSHTETESIA AMERIKANE,1,NEW YORK,1,NEXHMIJE HOXHA,2,NEYMAR,3,NGACMIME,1,NGJARJE,3,NGJASHMERI,1,NGROHJA GLOBALE,1,NJEREZ DHE FATE,1,NJOHJE,1,NOCJA,1,NOIZY,40,NORA ISTREFI,3,NORVEGJI,1,NOSTRADAMUSI,1,NUDO,1,ODISE ROSHI,1,OFENDIME,1,OLEN CEZARI,1,OLSI BYLYKU,1,OPINION,4,OPOZITA,1,ORIOLA MARASHI,26,ORNELA VORPSI,1,OSHEE,1,OTR,6,PAGA,2,PAKISTAN,1,PALLATI MBRETEROR,1,PAMELA ANDERSON,1,PAPA,1,PARA,1,PARIS HILTON,1,PARK LOJRASH,1,PARLAMENTI,1,PARTIA SOCIALISTE,1,PARTIZANI,1,PASHAPORTA,1,PD,1,PENSIONI,1,PER MERTESAKER,1,PERDHUNIM,6,PERDHUNUES,1,PERFORMANC,1,PERGENJESHTRIM LAJMI,1,PERJASHTIM,1,PERMBYTJE,12,PERU,1,PESHKAQEN,1,PESHKATAR,1,PETICION,1,PLAGOSJE,3,POGRADEC,1,POLICIA,18,POLICIA ITALIANE,1,POLITIKE,28,POLTIKE,2,POP CULTURE,2,PORNOSTARE,4,PORTI DURRESIT,1,PORTOKALLI,3,PREMIER LEAGUE,1,PREMTIMI,1,PREZANTUESE,1,PRIVE,2,PROFESIONE,1,PROFESIONI,2,PROJEKTE,1,PROSTITUCION,8,PROTESTA,24,PROTESTE,2,PROTESTË,3,PROVIMET E MATURES,1,PROVOKON,3,PSG,1,PUNE,4,PUSHIME,3,PUTIN,1,QENTE,1,QEVERIA,1,QIPRO,1,QUIZ,6,RAMA,4,RAMAZAN,2,RAMUSH HAJRADINAJ,1,RASHEL KOLANECI,5,REAL MADRID,6,REFORMA NE DREJTESI,1,REKORDI GINES,1,REMO RUFFINI,1,REPORT TV,1,REVISTA,1,REZART VELESHNJA,2,REZEARTA SHKURTA,1,RICH KIDS ALBANIA,3,RICH KIDS TIRANA,1,RICKY MARTIN,2,RIHANNA,4,RIKE ROCI,3,RINAS,1,RITA ORA,18,ROBERT ALIAJ,3,ROBERT NDRENIKAJ ALFRED TREBICKA,1,ROMIR ZALLA,2,RONALDO,5,ROVENA STEFA,1,ROZA LATI,7,ROZANA RADI,2,ROZE,7,RRAHJE,1,RRESHJET,1,RRITJA E CMIMIT TE UJIT,1,RRJETE SOCIALE,3,RRUGA KOMBIT,12,RRUGET,1,RTSH,1,RUDINA MAGJISTARI,6,RUSI,5,RUSI 2018,2,RUSIA,3,SAIMIR TAHIRI,11,SALAH,3,SALI BERISHA,13,SALMA HAYEK,1,SANTA KLAUS,1,SARA KAPO,5,SARANDA,5,SARR,1,SCHUMACHER,1,SELDI,1,SERBE,1,SERBI,2,SERIA A,15,SERIALE,1,SERIALET TURKE,1,SEVEN,1,SEZONI VEROR,3,SFIDA,1,SHAZAM,2,SHBA,4,SHENDETESI,7,SHENDETI,11,SHERR,4,SHERRE,9,SHIKO KUSH LUAN,3,SHIMPAZE,1,SHISH,1,SHITET,1,SHKENCA,1,SHKENDA DUBOVA,2,SHKODER,2,SHKOLLAT,2,SHOWBIZ,816,SHPERBLIME,1,SHQIPËRI,118,SHQIPJA,2,SHQIPTARET,8,SHQIPTARI,4,SIMBOLI KOMBETAR,1,SIRIA,3,SKANDAL,10,SKENDERBEU,2,SKETCH,1,SNAPCHAT,1,SOFIE,1,SOKOL BALLA,3,SONI MALAJ,3,SOPHIA,1,SPACE X,1,SPANJA,1,SPARTAK NGJELA,1,SPITALI USHTARAK,1,SPORT,128,STADIUMI QEMAL STAFA,1,STATISTIKA,1,STIL,12,STRESI,12,STUDIM,12,STUDIME,3,SULEJMAN STAROVA,1,SUMATRA SUSUPHAN,1,SUPERLIGA,1,SYTE,1,TAKIME,1,TAKSA,4,TAKSISTI,1,TAULANT XHAKA,1,TE ARDHURAT,1,TE FUNDIT,175,TE TJERA,1,TE ZGJEDHURA,363,TEATRI,3,TEATRI KOMBETAR,1,TEKNOLOGJI,5,TELEVIZIONET SHQIPTARET,1,TERMET,5,THACI,1,THASHETHEME,1,THE SUN HISTORY,5,THIKA,1,THREEDOTS,1,TIRANE,17,TIRANSJA,1,TOP CHANNEL,4,TOP SHOW,1,TOP STORY,2,TRADHETI,10,TRAFIK,1,TRAFIKIM,2,TRAGJEDI,3,TRAGJIKE,1,TRANSFERIME,2,TRANSGJINOR,2,TRAVEL,21,TREJSI SEJDINI,3,TRENI,1,TRUMP,3,TRUMP TOWER,1,TRUPI,1,TRYEZA,1,TURIZEM,1,TURJAN HYSKA,3,TURQI,9,TURQIA,2,TV KLAN,7,TWERK,1,UEFA,4,UFO,1,UJI,1,UK,4,UKT,1,ULOVE,1,UNIVERSITETI,2,URIME,1,USA,1,USAIN BOLT,1,VARESI,1,VARROSI,2,VDEKJE,10,VENDI,377,VENDIME,2,VESA LUMA,1,VESHJE,1,VETVRASJE,6,VIDEO,48,VIOLA SPIRO,5,VIPAT,5,VIPAT E BLLOKUT,1,VIRALE,73,VIRUSE,1,VITI I RI 2018,4,VIZA AMERIKANE,1,VIZION PLUS,1,VJEDHJE,13,VJERRI,1,VJOLLCA HOXHA,1,VLAHUTIN,1,VLORE,3,VRASES ME PAGESE,1,VRASJE,22,W,1,WAKE UP,1,WANDA NARA,1,WEST SIDE FAMILY,1,WHATSAPP,3,WHY NOT,2,WORLD 2018,5,XHEMI SHEHU,1,XHENI,1,XHENSILA MYRTEZAJ,8,XHEORXHINA RODRIGEZ,1,XHERDAN SHAQIRI,5,XHESIKA BERBERI,2,XHESIKA NDOJ,1,XING ME ERMALIN,12,YOUTUBE,1,ZAHO RAMA,1,ZAIMINA VASJARI,2,ZAMIR MANE,1,ZAYN MALIK,2,ZGJEDHJE,1,ZIDANE,2,ZINEDIN ZIDANE,2,ZJARR,1,ZJARRI NE GREQI,2,ZOGU,4,ZOGU TIRANES,2,ZONE E LIRE,4,ZVICER,5,
ltr
item
TIRANA TIMES: Skandali Cambridge Analytica, midis shteteve qe kanë marrë shërbimet e tyre është edhe Shqipëria
Skandali Cambridge Analytica, midis shteteve qe kanë marrë shërbimet e tyre është edhe Shqipëria
http://www.civitas.al/wp-content/uploads/2018/03/skandali-1-770x439_c.jpg
TIRANA TIMES
https://tirana-times.blogspot.com/2018/03/skandali-cambridge-analytica-midis.html
https://tirana-times.blogspot.com/
https://tirana-times.blogspot.com/
https://tirana-times.blogspot.com/2018/03/skandali-cambridge-analytica-midis.html
true
771007414818332129
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts SHIKO ME SHUME Lexo me shume Reply Cancel reply FSHI NGA Home FAQE POSTIME SHIKO ME SHUME TE NGJASHME Kategorite ARCHIVE Kerko TE GJITHA POSTIMET Not found any post match with your request KTHEU PRAPA E DIEL E HENE E MARTE E MERKURE E ENJTE E PREMTE E SHTUNE DIE HEN MAR MER ENJ PRE SHT JANAR SHKURT MARS PRILL MAJ QERSHOR KORRIK GUSHT SHTATOR TETOR NENTOR DHJETOR JAN SHK MAR PRI MAJ QER KOR GUS SHT TET NEN DHJ tani 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Ndjekes Ndiq THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy